Zmieniamy ściany #4: Czy da się zrobić wydzieloną sypialnię w niewielkiej kawalerce?

22 września 2015

Pani Ula dostała piękny prezent- starą kawalerkę. Uznała, że skoro ma tam zamieszkać, musi jak najlepiej dopasować przestrzeń do swoich potrzeb. Poprosiła nas o pomoc. Do dyspozycji mamy niecałe 30m2.

1

Zerknijmy na stan pierwotny.

To malutkie mieszkanie, ale zostały w nim wydzielone 4 pomieszczenia: korytarz, łazienka, kuchnia i pokój. Inwestorce zależało, by miała miejsce na przyjęcie gości i wygodne łóżko. Niestety w pokoju wielkości ok. 15m2 można urządzić komfortową sypialnię, ale można zapomnieć o prawdziwej przestrzeni salonowej. Z tego względu zaczęłyśmy od burzenia ścian.

Model

Przejdźmy do projektu.

Pojawiło się kilka istotnych zmian. Zlikwidowałyśmy ścianę między kuchnią a pokojem, co poprawiło również funkcjonalność korytarza. W końcu jest miejsce na przechowywanie butów i wieszanie kurtek lub płaszczy. Teraz kuchnia to jedynie ciąg mebli, tuż obok jest pełnowymiarowy stół dedykowany 4 osobom, za nim nieduża kanapa i zabudowa meblowa z tv. Kształt pokoju od początku korcił nas, by wykorzystać wnękę na aneks sypialniany. Łóżko wypełnia prawie całą wydzieloną przestrzeń. W ciągu dnia może pozostać niewidoczne- wystarczy zasunąć zasłony.

Model

Po zmianach kawalerka pełni wszystkie wymagane funkcje. Pani Ula może przygotować obiad dla kilku osób, zjeść przy wygodnym stole, wieczorem obejrzeć film, a na koniec pójść spać na ukochanym, dużym łóżku.

2

3

Może i Wy potrzebujecie dostosowania mieszkania do swoich potrzeb? Piszcie, na pewno się skontaktujemy i postaramy się pomóc!

Marta

Zostaw komentarz

Lubimy dyskusje. Dołączysz?

Proszę czekać...